نقد و تحلیل سیاستهای دولت دوازدهم

بررسی و نقد و تحلیل عملکرد و سیاستهای دولت دوازدهم

بررسی/ ریشه حوادث تروریستی تهران کجاست؟

تغییر سیاست آمریکا در قبال ایران

     تغییر سیاست «چماق و هویج» به سیاست «چکش و سندان» ترامپ با تغییر راهبرد اوباما (مهار و تغییر رفتار ایران) استراتژی تغییر ساختار (نظام) ایران را در پیش گرفته است. 

    پس از تصویب تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، تلاش برای پیوند بیشتر با اسرائیل و ایجاد ناتوی عربی، با دستور ترامپ «مایکل دی‌آندریا» معروف به شاهزاده تاریکی که در ترور «شهید عماد مغنیه» فرمانده نظامی حزب‌الله نقش داشت؛ به عنوان مسئول بخش ماموریت‌های ایران در سازمان سیا منصوب شد. این انتصاب، به اقدامات تروریستی و خرابکاری علیه ایران شدت می‌بخشد. نیویورک تایمز انتصاب در سازمان سیا را اولین نشانه بزرگ دولت ترامپ برای اتخاذ رویکردی سخت علیه ایران خواند. در این رابطه «سوزان مالونی» تحلیلگر اندیشکده بروکینگز گفت : «سیاست تغییر نظام در ایران، محکوم به شکست است. استفاده از استراتژی تغییر نظام در ایران احمقانه است و نتایج زیان بخشی برای منافع آمریکا در پی خواهد داشت.» 

    اتخاذ سیاست تقابل جویانه از سوی ترامپ برای تغییر ساختار (نظام) ضربه‌ای بر پیکره شبکه همکار داخلی غرب در ایران خواهد بود و به انزوای آنان در آینده منجر خواهد شد.آثار نشست ریاض در تهران

    وقوع عملیات تروریستی در ایران کاملا متاثر از تغییر سیاست‌های آمریکا در قبال ایران و انتصاب جدید در سازمان سیا است. اقدامات تروریستی امروز در تهران، اولین آثار نشست آمریکایی-عربی در ریاض می‌باشد. مرور جزئیات عملیات تروریستی در تهران نشان می‌دهد که این عملیات با ترکیبی از دو جریان منافقین و تکفیری‌ها انجام شده است.نقش سعودی در حوادث تهران

    در حالیکه روز گذشته عادل الجبیر وزیر خارجه رژیم سعودی گفته بود؛ ”ایران باید به دلیل دخالت‌هایش در منطقه تنبیه شود” امروز در تهران شاهد دو عملیات تروریستی بودیم. 


منبع:کانال دکتر رضا سراج

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
این وبلاگ مکانی است برای گردآوری نظرات و تحلیلهای منتقدان و تحلیلگران، پیرامون دومین دوره ی ریاست جمهوری آقای حسن روحانی، تا زوایای مختلف این دولت، در دسترس عموم دوستداران جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد و مسئولیت هر نظر و نقدی بر عهده ی منبع آن است.
Designed By Erfan Powered by Bayan